صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر زالی: جانبازان نماد استمرار فرهنگ دفاع مقدس‌اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم روز جانباز، گفت: جانبازان نماد پیوستگی خدمت، استمرار و فرهنگ دفاع مقدس هستند وحضور این ایثارگزان در دانشگاه برکت آفرین است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی در مراسم‌ وز جانبازکه صبح امروز در سالن ابن‌سینا دانشکده پزشکی برگزار شد، حضور جانبازان سرافراز در دانشگاه را مایه افتخار مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دانست.

 

 

وی افزود: این یادگاران دفاع مقدس، روشنی بخش این محفل نورانی هستند.

 

رییس دانشگاه جانبازان شاغل در دانشگاه را همانند گوهرهای درخشان توصیف کرد و گفت: ایجاد انرژی مثبت و فراهم کردن جریانی پرنشاط در دانشگاه با حضور این عزیزان در دانشگاه فراهم شده است.

 

به گفته دکتر زالی جانبازان شاغل در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی علاوه بر مدال ایثارگری، پیشتازان عرصه خدمت نیز هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار جانبازان با خدمت رسانی در حوزه بهداشت و درمان به مردم همچنان جاری است.

 

دکتر زالی وجه نامگذاری روز جانباز در تقویم کشور را متعلق به قهرمان کربلا و حضرت ابوالفضل ‌العباس دانست و خاطرنشان کرد: توجه به ابعاد عمیق شخصیتی ایشان نباید معطوف به واقعه کربلا شود، ایشان در عرصه‌های مختلف اسلام نقش پررنگی داشته‌اند.

 

رییس دانشگاه با بیان این۶۰۰ هزار نفر در دوران دفاع مقدس به مقام رفیع جانبازی رسیده‌اند ادامه داد: ۴۰ درصد از این تعداد بیش از ۲۵ درصد جانبازی دارند.

 

دکتر زالی با تاکید بر این‌که در هیچ جای دنیا به اندازه ایران جانباز شیمیایی ثبت نشده است افزود: این مسئله باعث شده بیماری‌های مزمن ریوی برای این عزیزان که مدام با گذشت زمان هم تشدید می‌شود مشکلات جسمی برای آنان ایجاد کند.

 

رییس دانشگاه با اشاره به اینکه استان تهران بیشترین آمار جانبازان اعصاب و روان، شیمیایی وسایر بیمار‌ی‌ها را ثبت کرده، بار دیگر به سرافرازان دفاع مقدس ادای احترام کرد.

 

وی خطاب به جانبازان گفت: شما نماد پیوستگی خدمت و استمرار فرهنگ دفاع مقدس هستید وحضور شما در دانشگاه برکت آفرین است.

 

دکتر حسن پیری مشاور رییس دانشگاه در امور شاهد و ایثارگر و مدیر حوزه ریاست دانشگاه نیز دراین مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، میلاد با سعادت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل‌العباس راگرامی داشت.

 

وی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را به لحاظ اهتمام و قدردانی از رشادت‌های جانبازان وایثارگران از سوی مسئولان، مجموعه‌ای نمونه‌ توصیف کرد و افزود: ۳۲۵ جانباز در دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که این موضوع باعث افتخار است.

 

دکتر پیری از برگزاری مراسم بزرگداشت روز شهید در هفته‌های آتی با حضور اعضای هیئت رییسه وفرزندان و خانواده معزز شهدای دانشگاه خبر داد.

 

مشاور رییس دانشگاه در امور شاهد و ایثارگر در ادامه اهمیت تلاش‌‌ها و رشادت‌های جانبازان وایثارگران را در راستای پیشبرد اهداف متعالی کشور و دانشگاه مورد توجه قرار داد و جانفشانی این عزیزان را شایسته تقدیر دانست.

 

حجت‌السلام و المسلمین علی خدیوی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز  در این مراسم با بیان این‌که جانبازان سرافراز کشور برای تعالی جامعه اسلامی و پاسداشت ارزش‌های ملی و دینی به این درجه رفیع نائل آمده‌اند اظهار کرد: بی تردید مسئولان دانشگاه و مردم ایران اسلامی قدردان رشادت‌های این عزیران هستند.

 

وی با بیان اینکه این روز برای پاسداشت مقام ارزشمند ایثارگری به نام روز جانباز نامگذاری شده خاطرنشان کرد: در راس مقام ایثار و جایگاه جانبازای، شخصیت والای ابوالفضل‌العباس جای دارد.

 

نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تاکید بر اینکه زمانی‌که سخن از مقام جانباز می‌شود باید از مفاهیم ارزشمند بهره‌برد به دو مفهوم بصریت و وفاداری به عنوان دو اصل جدای نشدنی از جایگاه جانبازان پرداخت.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7701س.ق

 

    


١١:٥٨ - يکشنبه ٧ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٨٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٩١