صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بخش‌ جدید بیمارستان‌‌ زعیم و کلینیک ویژه بیمارستان شهدای پاکدشت افتتاح شد

بخش دیالیز بیمارستان زعیم و کلینیک ویژه بیمارستان شهدای پاکدشت امروز شنبه با حضور معاون توسعه وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز شنبه، همزمان با اعیاد شعبانیه و با حضور دکتر بهروز رحیمی، دکتر علیرضا زالی و جمعی از مسئولان شهرستان، بخش دیالیز بیمارستان زعیم پاکدشت و کلینیک ویژه بیمارستان شهدای پاکدشت افتتاح شد.

 

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار کرد: امروز دوپروژه مهم در شهرستان پاکدشت افتتاح و به بهره‌برداری رسید.


وی با بیان این‌که افتتاح پروژه‌های درمانی بهداشتی مذکور نماد همگرایی از حرکت مسئولان شهری،سیاسی و اجرایی این شهرستان است افزود: مسئولان کشور و منطقه برای زدودن آلام مردم این منطقه بیش از پیش درتلاشند.


رییس دانشگاه با اشاره به نیاز استان تهران به افزایش عدد سرانه بهداشتی و درمانی استان تهران گفت: خصوصا در بخش‌های شرقی و جنوب شرقی استان تهران چالش سرانه خدمات بهداشتی و درمانی بیشتر احساس می‌شود.


دکتر زالی با اشاره به اینکه در سامانه سیب که بخشی از شاخص‌های بهداشتی درمانی را پوشش می‌دهد، جمعیتی بالغ بر ۴۴۰ هزار نفر در شهرستان پاکدشت ثبت شده است اظهار کرد: این درشرایطی است که جمعیت شناور، اتباع و کارکنان شهرک‌های بزرگ صنعتی، خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است.


وی ادامه داد: در مواردی بالغ بر ۱۸۰ هزار تردد وسیله نقلیه در شهرستان پاکدشت ثبت می‌شود، حجم بالای نیازهای درمانی و بهداشتی این شهرستان به دلیل جمعیت بالای شناور و ثبت نشده، نیاز این

شهرستان به ارتقای خدمات سلامت محور و ارتقای سرانه در این حوزه را بیشتر گوشزد می‌کند.


رییس دانشگاه گفت: افتتاح بیمارستان شهدای پاکدشت با ۲۴۰ تخت بستری و بیمارستان ۲۳۰تخت‌خوابی زعیم پاکدشت بخشی از کمبود سرانه تخت درمانی این شهرستان را مرتفع خواهد کرد.


وی در خاتمه از حمایت‌های خیرین و مسئولان با هدف ایجاد ظرفیت‌هایی جدید برای ارایه خدمت باکیفیت‌تر به بیماران قدردانی کرد.فرماندار شهرستان پاکدشت نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: شهرستان پاکدشت با جمعیتی بالغبر ۵۰۰ هزار نفر و به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی شرق کشور موسوم به جاده امام رضا (ع) ازاهمیت ویژه در حوزه بهداشت و درمان برخوردار است و طی سال‌های گذشته ۲ بیمارستان زعیم وشهدای پاکدشت در این شهرستان احداث شده و خدمات درمانی تخصصی به مراجعان ارایه می‌کنند.


محسن اردستانی افزود: رشد روز افزون جمعیت، لزوم توسعه امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان را ایجاب کرده و این امرباعث شده تا طی یکسال گذشته و با حضور مسئولان مختلف دولت سیزدهم در پاکدشت، زمینه توسعه هر چه بیشتر شهرستان فراهم شده که سفر رییس جمهور به شهرستانسرعت توسعه منطقه را با شتاب بیشتری همراه کرد.


وی گفت : کلینیک ویژه بیمارستان شهدای پاکدشت با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال شامل هزینههای عمرانی و تجهیزات پزشکی و اداری و با کمک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و خیرین نیک اندیش احداث شده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.


نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم بهره‌برداری از بخش دیالیز بیمارستان زعیم گفت: بیمارستان زعیم پاکدشت با قدمتی ۵۰ ساله و با ۱۲۲ تخت در خروجی استان تهران و حاشیه

جاده ترانزیت امامرضا(ع) واقع شده و روزانه پذیرای ۳۰۰ مراجعه کننده است.


فرهاد بشیری فزود: قرار گرفتن این بیمارستان در حاشیه محور امام رضا(ع) و شهرک‌های صنعتی باعث شده تا مراجعه بیماران ترومایی ( بیماران ناشی از حوادث) به آن بسیار زیاد باشد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کلینیک ویژه بیمارستان شهدای پاکدشت در سال 1395 کلنگ زنی شد و در چهار طبقه و  2 هزار و 360 متر زیر بنا با مشارکت خیرین و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعتباری بالغ بر 30 میلیاد تومان ساخته شد.

در این کلینیک اقدامات تخصصی و فوق تخصصی سرپایی به بیماران و مراجعان با تعرفه دولتی ارایه می‌شود.

خدمات درمانی کلینیک ویژه کلیه بخشهای درمانگاهی شامل اتاق احیا ، جراحی عمومی، داخلی ، چشم پزشکی، عفونی، رادیولوژی، آزمایشگاه ، زنان و زایمان، ارورلوژی ، تغذیه ، طب سنتی ، دندان پزشکی، پوست و مو، گوارش، مغز و اعصاب و ... در نوبت های صبح و عصر ارایه می‌شود.

انتهای پیام/


کدخبرنگار: 7703م.ر


١٥:١٨ - شنبه ٦ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٨٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٤٤