صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


برای لاغرشدن به جای چربی بافت عضله ها را نسوزانید
متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این که در دربازه زمانی کوتاه نباید اقدام به کاهش وزن کرد هشدار داد: کاهش وزن سریع خطرناک و نشانه از بین رفتن بافت عضله و یا آب بدن است بنابراین هرگز برای رسیدن به وزن ایده آل نباید از رژیم های سفت و سخت و سریع استفاده کنیم.
 ١٤٠١/١٢/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
چغندر؛ خوراکی دوستدار قلب و عروق
چغندر یا لبو از سبزی‌های ریشه‌ای مغذی و دوستدار قلب و عروق است و با توجه به وجود آنتی‌اکسیدان‌های رنگی در ریشه و برگ آن باعث محافظت بدن در برابر بیماری‌های قلبی عروقی و سکته مغزی می‌شود.
 ١٤٠١/١٢/٠٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
شلغم؛ خوراکی ضدسرطان زمستانی
مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور، شلغم را یک سبزی بسیار مغذی برشمرد که دارای خواص گوناگون ضدمیکروبی و ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و مصرف آن در زمستان بسیار مفید است.
 ١٤٠١/١١/٣٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مکمل‌ها را نباید جایگزین دریافت مواد غذایی کرد
عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه ضمن هشدار درخصوص مصرف خودسرانه مکمل‌ها گفت: مکمل‌ها همانطور که از اسم آنها مشخص است تکمیل کننده هستند و نباید جایگزین دریافت‌ مواد غذایی شوند.
 ١٤٠١/١١/١٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نکاتی مهم درمورد افزودنی‌های غذایی
مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: هر ماده‌ای که برای حفظ یا بهبود ایمنی، تازگی، طعم، بافت یا ظاهر غذا به آن اضافه شود، به عنوان افزودنی‌های غذایی شناخته می‌شوند.
 ١٤٠١/١١/٠٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>