صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

وبینار آموزشی سلول درمانی در ناباروری برگزار می شود

 

مرکز تحقیقات جراحی مغز و اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وبینار آموزشی سلول درمانی در ناباروری  را 26 دی ماه برگزار می کند. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز تحقیقات جراحی مغز و اعصاب عملکردی ، این وبینار آموزشی به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده دانشگاه روز دوشنبه  26 دی ماه از ساعت 12:00 به صورت رایگان برگزار می شود.

در سال های اخیر فناوری سلول های بنیادی، امید جدیدی را در زمینه مدیریت ناباروری ایجاد کرده است. سلول‌های بنیادی نوعی از سلول‌ها با توانایی منحصر به فرد برای ایجاد سلول‌های تخصصی در بدن به شمار می‌آیند. این سلول‌ها در تمام مراحل جنینی و بزرگسالی در بدن انسان وجود دارند و قابلیت تکثیر و تمایز به انواع دیگر سلول‌های بدن را دارند.

 

طب مدرن، طیف گسترده ای از روش های درمان ناباروری را در اختیار دارد. اما متأسفانه گاهی حتی با استفاده از لقاح آزمایشگاهی، همه زنان قادر به باردار شدن نیستند؛ بنابراین در دهه اخیر از سلول های بنیادی، به طور فزاینده ای در درمان ناباروری و برای بهبود نتایج لقاح آزمایشگاهی استفاده شده است. گرچه بسیاری از مسایل در مورد سلول‌های بنیادی ناشناخته باقی مانده، اما این فناوری راه‌های تازه‌ای را برای درمان ناباروری گشوده است.

 

از مباحثی که در این وبینار ارایه می شود می توان به  ناباروری و علل آن،  درمانهای ناباروری، سلول‌های بنیادی و ناباروری، طبقه‌بندی سلول‌های بنیادی، مکانیسم اثرات درمانی سلول‌های بنیادی در ناباروری، کاربرد درمانی انواع سلول‌های بنیادی در ناباروری زنان و  چالش‌ها و جهت‌گیری‌های آینده اشاره کرد.

 

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به لینک مرکز به نشانی  fnrc.sbmu.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 کدخبرنگار: 7700 س.ع 

 


١٣:٠٤ - يکشنبه ٢٥ دی ١٤٠١    /    عدد : ١٢٤٦٨٤    /    تعداد نمایش : ١٥٨