صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کمپین اطلاع‌رسانی و غربالگری دیابت در شیمرانات

کمپین اطلاع‌رسانی و غربالگری دیابت از ابتدای آبان ماه درمراکز جامع سلامت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شمیرانات انجام می‌شود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، در راستای اجرای کمپین اطلاع‌رسانی و غربالگری دیابت فعالیت‌های متعددی توسط کارشناسان بیماری‌های غیر واگیر و کارشناسان مراکز جامع سلامت تحت پوشش شبکه شبکه انجام شد.

دکتر ناهید فلاحتی مسئول واحد بیماری‌های غیر واگیر شبکه با اشاره به اقدامات صورت گرفته  خاطرنشان کرد که طرح سنجش قندخون برای مراجعان بالای40 سال و افراد 30سال به بالای دارای عوامل خطر اجرا شد.

 

وی افزود: مراقبان سلامت و بهورزان نیز به صورت فعالانه به مدارس، مساجد، سازمان‌ها و سایر ادارات و مراکز برون‌بخش مناطق تحت پوشش شبکه شمیرانات مراجعه کرده و به غربالگری بیماری دیابت پرداختند.

 

دکتر فلاحتی با اشاره به غربالگری 3000 نفر از جمعیت تحت پوشش از ابتدای اجرای این کمپین تاکنون خاطرنشان کرد که فرایند پیگیری موارد مشکوک و بیماریابی در مراکز محیطی به صورت مستمر در حال اجرا است.

 

وی با توجه به شش ماهه بودن کمپین مذکور طبق دستورالعمل معاونت امور بهداشتی دانشگاه یادآور شد: برنامه‌های منظم توسط واحد بیماری‌های غیرواگیر در این زمینه به منظور ارتقای سطح  ارایه خدمات و دستیابی به نتایج موثر اجرا خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کد خبرنگار: 7700 س.ع


١٢:٤٢ - يکشنبه ٢٠ آذر ١٤٠١    /    عدد : ١٢٣٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٤