صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست هم‌اندیشی سوپروایزرهای بالینی بیمارستان‌های دانشگاهی تابعه

نشست هم‌اندیشی سوپروایزرهای بالینی با حضور مدیر اداره پرستاری دانشگاه، کارشناسان پرستاری و سوپروایزرهای ارشد بیمارستان‌های دانشگاهی تابعه در معاونت درمان تشکیل شد.
 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان ، در  این نشست  مدیر پرستاری دانشگاه ضمن ارایه گزارشی در خصوص نتایج بازدیدهای نظارتی از بیمارستان‌های مختلف به بیان  چالش‌ها، نقاط قوت و ضعف مراکز پرداخت.


وی آموزش و اجرای مانورهای بحران و موارد اورژانس به صورت دوره‌ای را به ویژه در بیمارستان‌های تک تخصصی  ضروری عنوان کرد.


فروغ مولا در سخنان خود ارتقای کیفیت خدمات و مراقبت‌های پرستاری و حفظ ایمنی بیماران را جزو اولویت‌ها برشمرد و بر ضرورت توجه بیشتر پرستاران درخصوص کیفیت اعزام ایمن بیمار،  نظارت بیشتر بر نحوه انتقال بیمار و تثبیت علایم حیاتی و وضعیت بیمار قبل از اعزام تاکید کرد.


در ادامه نشست مذکور سوپروایزرهای بالینی مراکز تابعه به طرح مشکلات و چالش‌های مرکز خود در طول یکسال گذشته پرداختند و پیشنهادات خود برای برنامه عملیاتی سال 1402 را مطرح کردند.کمبود نیروی انسانی و تجهیزات، مشکلات آمبولانس‌های 115 و خصوصی در اعزام و انتقال بیماران از بیمارستان‌های شهرستان‌های اقماری، الزام همراهی پرستار و یا کارشناس در اعزام بیماران با توجه به کمبود نیرو، کمبود نیروی کمک پرستار و نحوه اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.


از دیگر موضوعات مطرح شده می توان به ثبت اطلاعات در سامانه‌های متعدد توسط پرستاران و سوپروایزرها در شیفت‌ها، مشکلات اجرای صحیح ثبت و توزیع تعرفه گذاری پرستاری، کمبود پزشک متخصص در مراکز درمانی برای تعیین تکلیف به موقع بیماران و کاهش میزان مشاوره و اعزام و انتقال به سایر مراکز اشاره کرد.


در خاتمه این نشست مقرر شد، چک لیست‌های نظارتی بخش‌ها در اختیار تمامی سوپروایزران شیفت‌های مختلف قرار گیرد و سوپروایزرهای بالینی در نظارت بر عملکرد پرستاری بخش‌ها و اجرای برنامه‌های عملیاتی در حوزه پرستاری مشارکت فعال و پویا داشته باشند.همچنین جلسات آموزشی توسط سوپروایزرهای بالینی، آموزشی و کنترل عفونت برای سرپرستاران و پرسنل بخش‌ها برگزار شود.


انتهای پیام/
کدخبرنگار: 7700 س.ع
 


١٣:٥٧ - يکشنبه ٣٠ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٦٥٤    /    تعداد نمایش : ١٥٩