صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

صعود 26 پله‌ای دانشگاه در نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس

در رتبه‌بندی اخیر جهانی وبومتریک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با 26 پله صعود نسبت به رتبه جولای 2022 رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن اعلام این خبر گفت: در آخرین رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی توانست با 26 پله صعود نسبت به جولای 2022 پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران در جایگاه دوم کشوری قرار گیرد.

 

به گفته وی در این سیستم رتبه بندی وب سایت دانشگاه‌ها براساس سه شاخص، تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرار شده از سایر سایت‌ها، تعداد انتشارات و تعداد مقالات کیفی، وزن دهی و رتبه‌بندی می شوند.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خاطرنشان کرد: این رتبه بندی شاخص بسیار خوبی از حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در فضای مجازی و همچنین نمادی از میزان دیده شدن تولیدات علمی دانشگاه در سراسر جهان است.

 

به گفته دکتر زرقی نتایج اخیر این رتبه بندی در سایت  webometrics.info در دسترس قرار دارد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در نظام رتبه‌بندی جهانی Webometrics که در ژانویه سال 2023 منتشر شده است، سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و تبریز رتبه های اول تا سوم کشوری را در رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کسب کردند.

 در بازه زمانی ژانویه و جولای سال های 2023 و  2022 نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه‌بندی Webometrics نشان می دهد که دانشگاه علوم پزشکی تهران با 17 پله صعود نسبت به سال گذشته رتبه اول، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 26 پله ارتقا رتبه دوم و دانشگاه علوم پزشکی تبریز با 16 پله رشد جایگاه سوم را کسب کرده اند.

 

انتهای پیام/


کدخبرنگار: 7700 س.ع


 


٠٩:٢٥ - چهارشنبه ٢٦ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٥٧٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٠