صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب "دارو، درمان و آشنایی با واکسن‌های کووید-19" منتشر شد

 

کتاب "دارو، درمان و آشنایی با واکسن‌های کووید-19" توسط اساتيد و پژوهشگران مركز  تحقيقات جراحي مغزو اعصاب عملكردي دانشگاه علوم پزشكی شهيدبهشتی منتشر شد.

 


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مركز تحقيقات جراحی مغزو اعصاب عملكردی، دهمین جلد از مجموعه كتب بيماری كرونا به همت اساتيد و پژوهشگران مركز تحقيقات جراحي مغزو اعصاب عملكردي دانشگاه با عنوان "دارو، درمان و آشنایی با واکسن‌های کووید-19" به چاپ رسید.

 

 

این کتاب شامل مجموعه‌ای از مقاله‌های علمی منتشرشده توسط پژوهشگران و دانشمندان در دانشگاهها و انستیتوهای علمی و پژوهشی درباره‌ سندرم تنفسی حاد شدید ویروس کرونا 2(SARS-CoV-2) -  عامل بیماری کروناویروس 2019(19-COVID است که به عنوان یک منبع علمی در اختیار ایرانیان و پارسی‌زبانان قرار می‌گیرد.

 

گردآوری و ترجمه ‌‏مقالههای علمی و آموزشی این کتاب از بهمن 1398 آغاز شد و مقالههای پزشکی و آموزشی برای پیشگیری و درمان کووید 19 را تا پایان اسفند 1400 پوشش داده است.

تمامی مقاله‌های این کتاب از نشریه‌های معتبر علمی مانند  Nature،  Lancet،  Cell،  Science، JAMA، NEJM، BMJ، PNAS، ACS، Oxford، MDPI، Springer، Wiley،Insight ، Plos، ASH، ELIFE، Frontiersin  نشریههای PUPMED، سازمان‌‌های بهداشتی مانند سازمان بهداشت جهانی، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ایالات متحده و اروپا و سایر کشورها توسط گردآورندگان به زبان پارسی ترجمه شده‌اند.

 

مقالههای این کتاب به شکلی گردآوری شده‌‌اند که برای تمام گروههای جامعه از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان، دانشگاهها، پزشکان و کادر درمان به عنوان یک منبع علمی برای افزایش آگاهی و دانش درباره کووید19 قابل استفاده است.

 

با توجه به تاثیر همهگیریهای ایجاد شده توسط  ویروس‌‌های کرونا در دو دهه ‌گذشته در زندگی مردم جهان، آموزش همگانی یکی از اهداف گردآوری این کتب‌ است.

 

کشورهایی که پیش از ایران با همهگیریهای سایر ویروس‌های کرونا روبرو شدند با استفاده از تجارب خود گامهای سازندهای در راستای مهار پاندمی کووید19 برداشتند. بنابراین اکنون که سه سال از آغاز این همهگیری در ایران میگذرد، آموزش همگانی باید بخشی از برنامههای کشور برای آمادگی در برابر بروز همهگیریهای احتمالی آینده باشد تا ما نیز ضمن آمادگی برای چنین بحرانهای بهداشتی بتوانیم الگویی برای سایر کشورها در خاورمیانه و جهان باشیم.

 

امید است این کتاب بتواند گام سازنده‌ای در راستای آگاهی‌‌رسانی و بالا بردن دانش همگانی درباره‌ این همه‌ گیری بردارد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٠:٠٣ - شنبه ١٣ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ١٢٦٠١١    /    تعداد نمایش : ٣٥١