صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب ارزیابی کیفیت هوای محیط داخل منتشر شد

کتاب ارزیابی کیفیت هوای محیط داخل توسط دکتر نورالدین قراری و دکتر مجید بیاتیان تالیف و منتشر شده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، کتاب ارزیابی کیفیت هوای محیط داخل توسط دکتر نورالدین قراری استادیار دانشکده بهداشت و ایمنی و دکتر مجید بیاتیان استادیار دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تالیف شده است.

 

به گفته مولفان این کتاب؛ به طور متوسط 90 درصد از عمر انسانها در محیط‌های داخل سپری می‌شود. افرادی که در محیط‌های داخل کار می‌کنند در مواجهه با انواع آلاینده‌های گازی و ذره‌ای هستند و این موضوع نگرانی‌های فزاینده‌ای را در مورد کیفیت هوای داخل و بیماری‌های مرتبط ایجاد کرده است.

 

در این کتاب روش‌های علمی مورد استفاده برای ارزیابی کیفیت هوای داخل برای آشنایی دانشجویان و علاقه‌مندان با اصول، مفاهیم و روش‌های ارزیابی کیفیت هوای محیط داخل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

کتاب مذکور برای متخصصان و دانشجویان علوم مهندسی به خصوص مهندسی تهویه مطبوع، مهندسی مکانیک سیالات، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی بهداشت حرفه ای، مهندسی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی محیط زیست و سایر علاقه‌مندان به حوزه کیفیت هوای محیط داخل در مقاطع مختلف می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

کتاب حاضر مشتمل بر شش فصل است که اصول و مفاهیم تهویه، اثربخشی تهویه، آلاینده های معمولی و توزیع آلودگی در اتاق های دارای تهویه، شاخص های کیفیت هوای محیط بسته و اندازه گیری آن ها، پیش بینی مواجهه و کیفیت هوا با استفاده از مدل سازی، مطالعات موردی از جمله عناوین فصول شش گانه کتاب مذکور است.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٣:٢٠ - سه شنبه ٢٢ شهريور ١٤٠١    /    عدد : ١٢٠٧٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٢٩