صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره توانمندسازی مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه دانشگاه


دوره های آموزشی توانمندسازی مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه دانشگاه به همت اداره پرستاری معاونت درمان دانشگاه  برگزار شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از معاونت درمان، فروغ مولا مدیر پرستاری دانشگاه از برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی مدیران پرستاری( مترون‌ها )، سوپروایزران و سرپرستاران خبر داد.

 

وی با اشاره به این که ۶۰ درصد نیروی انسانی مراکز بهداشتی و درمانی متشکل از  کادر پرستاری هستند، بر ضرورت  توانمندسازی مدیران پرستاری در ارتقای کیفیت خدمات تاکید کرد.

 

فروغ مولا دریافت خدمات مطلوب و با کیفیت را از حقوق اصلی گیرندگان خدمات بهداشتی و درمانی برشمرد و گفت: تامین این کیفیت نیازمند ایجاد یک سیستم مدیریت توانمند و بکارگیری موثر منابع است. بنابراین توانمندسازی مدیران پرستاری مراکز درمانی به منظور حصول اطمینان از کیفیت خدمات پرستاری ارایه شده در دستور کار مدیریت پرستاری دانشگاه قرار گرفت.

 

به گفته وی  514 نفر از مدیران پرستاری در بیمارستانهای تابعه دانشگاه به عنوان مدیر پرستاری(مترون)، سوپروایزر و سرپرستار مشغول فعالیت هستند که از ابتدای سالجاری 280 نفر آنان در دوره مبانی و 84  نفر نیز در دوره‌های آموزشی پیشرفته شرکت کرند.

 

براساس این گزارش دکتر پرستو اوجیان عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی در دوره های مذکور مباحثی نظیر اصول و مبانی مدیریت، برنامه ریزی، سازماندهی، ارزیابی عملکرد و محاسبه نیروی انسانی، انگیزش، کنترل و نظارت را تدریس کرد.

 

انتهای پیام/


کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 

 


١٢:١٥ - چهارشنبه ٣ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٧٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٣