صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کمیته دیده‌بانی استان تهران برگزار شد


کمیته دیده‌بانی استان تهران به منظور بررسی شاخص‌های عدالت در سلامت استان تشکیل جلسه داد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی(ساغ) دانشگاه، هفتمین و هشتمین جلسه کمیته دیده بانی استان  تهران با هدف ارایه گزارش شاخص‌های عدالت در سلامت استان تهران و هم‌اندیشی اعضا درخصوص چالش‌های کمیته دیده‌بانی و برنامه‌های سال آتی تشکیل شد.

 

در ابتدای نشست‌های مذکور دکتر گوهر محمدی رییس دبیرخانه ساغ دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گزارشی  درخصوص روند گردآوری داده‌ها به منظور تعیین شاخص‌های عدالت در سلامت در استان تهران ارایه کرد.

وی همچنین به تشریح فرآیند جمع‌آوری داده‌ها از سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف و چالش‌های پیش روی دبیرخانه در این زمینه پرداخت.

 

سپس اعضا به  بحث و تبادل نظر درخصوص موارد مطرح شده پرداختند و در نهایت مواردی نیز به تصویب رسید.

براساس مصوبات مذکور مقرر شد شاخص‌های اولویت‌دار و تعیین کننده‌ عدالت در سلامت و مباحث توسعه در استان در سال 1402 با افق مشخص توسط هسته اصلی کمیته انتخاب شود و گزارش شاخص‌های عدالت در سلامت در استانداری نیز ارایه شود.

 

در ادامه مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اتخاذ راهکارهایی بر اساس شاخص، عملکرد و برونداد به بررسی میزان مشارکت و ایفای نقش سایر سازمان‌ها در نظام سلامت پرداخته و آن را با اهداف از پیش تعیین شده مقایسه کند.

 

همچنین به منظور تسهیل فعالیت‌‌های کمیته دیده‌بانی پیشنهاد شد مراکز تحقیقاتی فعال و مرتبط در استان به عنوان مجریان گردآوری، تحلیل و دسته‌بندی داده‌‌ها شناسایی شوند و نقش بازوی اجرایی و یاری رسان کمیته دیده بانی را ایفا کنند.

برااس این گزارش کمیته دیده‌بانی استان تهران با حضور معاون آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، رییس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت(SDH)، روسای دبیرخانه ساغ سه دانشگاه علوم پزشکی استان و نمایندگان سازمان‌ها و دستگاه‌ها‌ی مختلف تشکیل جلسه داد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع
 


٠٩:٠٧ - شنبه ١٣ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ١٢٦٠٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٧