صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در جشنواره جایزه ملی ایثار

در همایش تجلیل از دانشگاه‌های برتر هفتمین جشنواره جایزه ملی ایثار از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان دانشگاه برتر در امور شاهد و ایثارگر تقدیر شد..


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این همایش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان دانشگاه برتر در امور شاهد و ایثارگران معرفی شد و با اهدای لوح تقدیری از سوی وزیر بهداشت از تلاش دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه در این حوزه تقدیر شد. همچنین از حامد ابراهیمی بقا رتبه اول رشته پزشکی به عنوان دانشجوی برتر، دکتر علی اصغر کرامتی نیا مدیر شاهد و امور ایثارگران دانشگاه، حمیرا محب علی کارشناس امور شاهد دانشگاه و سکینه کاظمی کارشناس امور ایثارگران دانشگاه با اهدای لوح تقدیر شد.

 

 

دکتر محمد پورحسینی مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی ایثار و شهادت را فرهنگی برشمرد که از صدر اسلام و حادثه کربلا به ارث بردیم و گفت: این فرهنگ در دوران دفاع مقدس به اوج خود رسید  و در سالهای اخیر در مدافعان حرم و مدافعان سلامت نیز متجلی شد و هرجا لازم باشد نیز این فرهنگ در جامعه ما می جوشد.

 

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه ایثار و شهادت خطاب به حاضران  گفت: فرزندان شهدا و ایثارگران در واقع مدالی پرافتخار و با ارزش برسینه دارند و همواره توجه جامعه به رفتار و کردار آنهاست.

 

 

وی افزود: شما فرزندان شهدا و ایثارگران در واقع صاحب انقلاب هستید، پدران شما زحمات بسیاری برای این انقلاب کشیدند .

 

دکتر پورحسینی پیشنهاد کرد که اساتید مشاور دلسوز ضمن حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر به نخبه پروری بپردازند .

 

وی در خاتمه سخنان خود برای تمامی دانشجویان شاهد و ایثار گر آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

در این مراسم دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت و رییس هفتمین جشنواره جایزه ملی ایثار و رییس ستاد شاهد و ایثار گر وزارت بهداشت  ضمن سخنانی گفت: حدود ۲۰ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورمشغول به تحصیل هستند که نیمی از انان در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل می کنند و بسیاری از آنان جزو نخبگان هستند.

 

وی با  تاکید بر توانمندسازی دانشجویان شاهد و ایثارگر، هدف این جشنواره را شناسایی استعدادهای برتر در میان این دانشجویان و در واقع کادریابی برای آینده کشور برشمرد.

 

دکتر باقری فرد در خاتمه ابراز امیدواری کرد که بتوانیم به نحو احسن ادامه دهنده راه امام و شهدا و ایثارگران باشیم.

 

دکتر احمدی مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران نیز با اشاره به ایثار و رشادت شهدا و جانبازان در دوران دفاع مقدس به نقش مهم همسران شهدا و جانبازان در تربیت فرزندانشان اشاره کرد و کفت: همواره قدردان زحمات همسران جانبازان و شهدا در این زمینه هستیم.

وی حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر در وزارت بهداشت را ظرفیتی بی بدیل برشمرد که پس از فارغ التحصیلی می توانند در مسئولیتهای مختلف ادامه دهنده راه پدران خود باشند.

دکتر فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت و توانمندی بسیار بالای فرزندان شهدا و ایثارگران گفت: هرساله تعداد زیادی از این عزیزان در کنکور سراسری موفق به کسب رتبه های زیر 100 می شوند و این رتبه را در یک رقابت آزاد و بدون سهمیه کسب می کنند.

 

وی ضمن تبریک به تمامی برگزیدگان گفت: همانطور که ایثارگران در دوران دفاع مقدس ایثار و رشادت کردند در جامعه امروز نیز شما در حوزه آموزش و پژوهش در تلاش هستید و بی تردید ایران اسلامی با وجود پشتیبانی شما حتما آینده خوبی خواهد داشت.

 

سردار مقدم از فرماندهان سپاه نیز با اشاره به توطئه‌های دشمنان در طول سال‌های پس از انقلاب خاطرنشان کرد: دشمن در این سالها تمام توان خود را به کار برد و در این مقطع جنگ ترکیبی از نوع شناختی را طراحی کردند اما دچار خطای محاسباتی شدند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حماسه ملت ایران در روز 22 بهمن اشاره کرد که دشمن را خلع سلاح کرد و یادآور شد که این حماسه به برکت بصیرت ملت رخ داد.

 

وی در ادامه با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس اقدامات و دستاوردهای گروه پزشکی در آن دوران را ستودنی برشمرد و کاهش رکورد انتقال مجروحان و درمان بیماران شیمیایی را از جمله این دستاودرها عنوان کرد.

 

سردار مقدم ضمن تقدیر از تلاشهای کادر پزشکی در آن دوران گفت : با کمترین امکانات مقابله پیشرفته ترین تسلیحات ایستادیم و امروز باید این امر سرلوح کار ما باشد.

این همایش با حضور دکتر پورحسینی مدیر کل وزارتی، معاونان وزیر، جمعی از مسئولان ارشد وزارت بهداشت، روسای دانشگا‌ه‌های علوم پزشکی و جمعی از جانبازان و دانشجویان شاهد و ایثارگر صبح امروز شنبه ششم اسفندماه در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت برگزار شد.

براساس این گزارش در این مراسم دانشگاه‌های علوم‌پزشکی شیراز، اهواز، اصفهان، بوشهر، دزفول، شهید بهشتی، فسا، گلستان، گیلان، تهران، یزد و علوم‌پزشکی بندر عباس تقدیر شدند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی متن لوح تقدیر  وزیر بهداشت از رییس دانشگاه  به شرح زیر است.

 

همچنین معاون آموزشی وزارت بهداشت و رییس ستاد مرکز شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت با اهدای لوح تقدیر از زحمات دکتر علی اصغر کرامتی نیا مدیر شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تقدیر کرد.


متن این لوح به شرح زیر است.


انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٣:٥٧ - شنبه ٦ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٨٣١    /    تعداد نمایش : ٢٨٢