صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر بهداشت: بیمارستان جدید شهدای تجریش هفته آینده رسما افتتاح می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از افتتاح رسمی بیمارستان شهدای تجریش در هفته آینده خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، صبح امروز دوشنبه اول اسفندماه 1401، دکتر بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به همراه دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه، مهندس ساکی مدیر کل دفتر فنی و منابع فیزیکی وزارت بهداشت،  دکتر خدادوست معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه و جمعی از مسئولان بخشهای مختلف پروژه بیمارستان جدید شهدای تجریش را مورد بازدید قرار داد.

دکتر رحیمی  معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در حاشیه این بازدید گفت: امروز از یک پروژه بزرگ ملی و درواقع یک ابر پروژه درمانی کشور بازدید کردیم که قابلیت و سرمایه اجتماعی بسیار بزرگی را برای نظام سلامت ایجاد می‌کند.

 

وی ایجاد چنین پروژه ای را در این برهه زمانی در این منطقه از شهر تهران کاری بسیار بزرگ عنوان کرد.

 

دکتر بهروز رحیمی پروژه بیمارستان جدید شهدای تجریش را  یکی از ۳۱۰۰ تخت بیمارستانی در حال افتتاح  کشور برشمرد که آماده افتتاح و بهره برداری است.

 

وی با اشاره به این که درمانگاه‌های تخصصی این پروژه هم اکنون نیز در حال ارایه خدمات به شهروندان هستند گفت:  این پروژه ملی از ارزش و شان بسیار بسیار بالایی برخوردار است و انشاءالله هفته آینده با حضور رییس جمهور رسما افتتاح می شود .

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان این که در استان تهران ۹۳۶۰ تخت بیمارستانی در دست ساخت داریم گفت: یکی از مشکلات استان تهران فرسوده بودن بیمارستانها بود که با برنامه‌ریزی های انجام شده ، بهره برداری از تخت‌های مذکور می تواند مشکلات درمانی ساکنان تهران را رفع کند.

 

 

به گفته وی ۳۱۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان امسال آماده افتتاح و بهره برداری هستند که از جمله آنها می توان به پروژه های بزرگی نظیر بیمارستان شهدای تجریش، مهدی کلینیک، فردیس کرج و همچنین بیمارستان تازه تاسیس الغدیر بومهن اشاره کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دکتر رحیمی در این برنامه از بخشهای مختلف این پروژه عظیم ملی بازدید نظیر هلی پورت انتقال هوایی بیماران اورژانس، طبقات یازده گانه بیمارستان، اورژانس، بخش های ویژه، وضعیت انشعابات آب، برق، گاز و تاسیسات موتورخانه و ژنراتورهای برق مجموعه و دستگاههای  اکسیژن ساز و ... بازدید کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٤:٥٠ - دوشنبه ١ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٦٩٤    /    تعداد نمایش : ٦١٢