صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید معاون تحقیقات وزارت بهداشت از مرکز جامع سلول‌های بنیادی طب بازساختی دانشگاه

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز جامع سلول‌های بنیادی طب بازساختی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازدید کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، عصر امروز دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به همراه دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه، دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و دکتر محمود خدادوست معاون توسعه مدیریت و‌منابع، از مرکز جامع سلول‌های بنیادی طب بازساختی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بازدید کردند.

دکتر مسعود سلیمانی رییس مرکز رشد فناوری های طب بازساختی و سلولهای بنیادی نیز در این مراسم با اشاره با این که این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز جامع سلول‌های بنیادی و طب بازساختی کشور در حال فعالیت است، اظهار کرد: این مرکز کمک به تمامی واحد‌های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای تهیه، فراوری و دستکاری ژنتیکی سلول‌های بنیادی با هدف ژن درمانی و استفاده از طب بازساختی را در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: عملا با گسترده‌تر شدن زمینه فعالیت این مجموعه توانایی خدمت‌رسانی به بیماران سراسر کشور در بیمارستان آیت‌الله طالقانی فراهم خواهد شد.

در نشستی که در حاشیه این بازدید انجام شد، مقرر شد ضمن فراهم کردن زیرسا‌خت‌های لازم مرکز جامع سلول‌های بنیادی طب بازساختی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان مرکزی جامع و قابل دسترس برای استفاده ملی مبدل شود تا خدمات باکیفیت‌ترسلامت محور به مردم ارایه شود. درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و ژن درمانی از جمله زمینه‌های فعالیت مرکز جامع سلول‌های بنیادی طب بازساختی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مركز طب بازساختی دانشگاه در محل دانشکده فن آوری‌های نوین از سال 1395 با هدف  ارايه خدمات حمايتى از ايجاد و توسعه حرفه هاى جديد توسط كارآفرينان در قالب واحدهاى نوپاى فعال صاحب ايده در حوزه تحقیقات سلول های بنیادی و طب بازساختی راه اندازی شده تا براى حضور موثر و مستقل در صحنه توسعه اقتصادى و فناورانه در سطوح ملى و فراملى كشور آماده شود.

انتهای پیام/

کدخبرنگار:۷۷۰۱س.ق


١٨:٣٥ - دوشنبه ٢٤ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٥١٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٩