صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم یادبود دکتر لیدا نیک فرید، عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم یادبود دکتر لیدا نیک فرید، یکی از اعضای هیئت علمی گروه کودکان دانشکده پرستاری و مامایی، شخصیت اجتماعی و مهرورز این استاد والا مقام را ستود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم وزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در مراسم ختم دکتر لیدا نیک فرید، تصریح کرد: این مراسم به نوعی تکریم شخصیت علمی و اجرایی بانوی معزز دانشگاهی است.

وی ادامه داد: بخش زیادی از همکاران در دانشکده پرستاری مامایی با شنیدن این خبر ناگوار، در بهت عمیقی فرو رفتند، چراکه انتظار فراق دکتر را نداشتند.

رییس دانشگاه در ادامه افزود: در اینگونه مراسمات یادآوری کارنامه درخشان علمی، اجرایی و شخصیتی فرد متوفی، بهترین قدرشناسی است. مرور اقدامات احصا شده وی، درس آموزه مناسبی خواهد بود.

دکتر زالی عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین خصلت‌های دکتر نیک فرید که بسیار مورد توجه بود، شخصیت چندوجهی وی بود. بسیاری از همکاران زمانی که وارد حوزه آموزش می‌شوند، در تارو پود انتزاعی آموزگاری خود محبوس می شوند و از سایر فعالیت‌های اجتماعی دور می‌مانند. بنابراین جای اساتید والا مقامی که در جایگاه دانشگاهی بتوانند سایر خصلت های اجتماعی را تجربه کنند، بسیار خالی است.

وی گفت: دکتر نیک فرید در کنار توانایی بالا در انتقال مفاهیم آموزشی، شخصیت چندوجهی‌شان قابل ستایش بود.

به گفته رییس دانشگاه، دکتر نیک فرید علاوه بر اینکه یک معلم ارزنده دانشگاهی بود، با جسارتی ستودنی در وادی پرخطر نظریه پردازی هم نقش داشت.

دکتر زالی اظهار کرد: پرداختن به مفاهیم نوین نظری در حوزه پرستاری اجتماعی از جمله اقدامات درخشان وی بود، بنابراین جای تعجب ندارد در فقدان دکتر، از وی به عنوان فرد مربع پرداز اجتماعی یاد کنیم. ایشان در مباحث حکمت و عرفان ایرانی و استفاده از ظرفیت های مولفه‌های حکمتی نیز حرفی برای گفتن داشت.

دکتر زالی با اشاره به اینکه کادر درمانی که با کودکان سروکار دارند آرامش و سلوک مهرورزی خاصی دارند.، ادامه داد: دکتر نیک فرید نیز تجلی این سلوک مهرورزانههمراه با لطافت طبع بود. یکی از حوزه های مورد علاقه ایشان مداخلات رفتاری و کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن با تمام حساب‌های این حوزه بود.

رییس دانشگاه افزود: وی دستی در هنر درمانی و داستان سرایی و تحریر رمان نیز داشت.

وی در پایان گفت: تردید ندارم جامعه پرستاری از پیشتازان ادامه مسیر پرطرفدار دکتر خواهند بود و مشی مهربانانه وی را ادامه خواهند داد.

دکتر لیدا نیک فرید عضو هیئت علمی گروه کودکان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی روز یکشنبه نهم بهمن ماه درگذشت.

انتهای پیام

کد خبرنگار: ۷۷۰۲ ی.ق

 


٠٩:١٣ - دوشنبه ٢٤ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٣٤٥