صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش کاربردهای هوش مصنوعی در دانشکده دندانپزشکی

 

کارگاه  آموزشی کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کوانتومی در پزشکی و دندانپزشکی برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دانشکده دندانپزشکی، این دوره آموزشی با حضور جمعی از اساتید، دستیاران و دانشجویان در سالن فناوری‌های دانشکده برگزار شد.

 

دکتر محمد خوشنویسان در این کارگاه به ارایه مباحث آموزشی درخصوص کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کوانتومی در پزشکی و دندانپزشکی پرداخت.

 

به گفته دکتر خوشنویسان، هوش مصنوعی(AI) به این ایده اشاره دارد که ماشین‌ها قادر به انجام وظایف انسانی هستند. یادگیری ماشینی (ML) زیرمجموعه‌ای از هوش مصنوعی است که الگوهای آماری ذاتی را در داده‌ها "یاد می‌گیرد" تا در نهایت پیش‌بینی‌هایی را روی داده‌های دیده نشده ارایه دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: یادگیری عمیق یک تکنیک یادگیری ماشینی( ML) است که با استفاده از عملیات ریاضی چند لایه برای یادگیری و استنتاج بر روی داده‌های پیچیده مانند تصاویرعمل می‌کند. از کاربردهای هوش مصنوعی می‌توان به تشخیص، طرح درمان، تجزیه و تحلیل تصویر، پیش‌بینی، نگهداری سوابق و همچنین تحقیق و کشف در دندانپزشکی نام برد.

 

دکتر خوشنویسان گفت: با برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، مراقبت‌های دندانپزشکی ساده می‌شود، باعث رهایی نیروی کار دندانپزشکی از کارهای روزمره پرزحمت، افزایش سلامت با هزینه کمتر برای جمعیت و در نهایت تسهیل دندانپزشکی شخصی، پیشگیرانه و مشارکتی می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: هوش مصنوعی در دندانپزشکی می‌تواند ارزش ملموسی را از طریق بهبود دسترسی و کیفیت مراقبت، افزایش کارایی و ایمنی خدمات، توانمندسازی بیماران و حمایت از تحقیقات پزشکی نشان دهد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٢:٥٧ - شنبه ٨ بهمن ١٤٠١    /    عدد : ١٢٥٠٣٠    /    تعداد نمایش : ١٦٠