سه شنبه ١٤ تير ١٤٠١ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

دومین سمینار کاربرد لیزر در ارولوژی 19و18 آذر ماه بر گزار می شود

 دومین سمینار کاربرد لیزر در ارولوژی 19و18 آذر ماه سالجاری در سالن همایش دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

با توجه به ضرورت و اهمیت کاربرد لیزر در ارولوژی؛ در راستای اهداف و اولویت های پزشکی، مرکز تحقیقات و کاربرد لیزر در علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (قطب علمی آموزشی کاربرد لیزر در علوم پزشکی) اقدام به برگزاری سمینار مذکور کرده است.  

گفتنی است سمینار مذکور دارای 10 امتیاز بازآموزی و کارگاههای علمی آموزشی خواهد بود.

همچنین علاقمندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس  www.laser.sbmu.ac.ir مراجعه  و یا با شمارههای 22718021-22749221 تماس حاصل کنند.

روش های استفاده از  لیزر به عنوان یک درمان جدید در حال گسترش است

دکتر سید فرزاد علامه متخصص اورولوژی، هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر اجرایی دومین کنگره کاربرد لیزر در اورولوژی که از 18 تا 19 آذر در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود اظهار داشت : این کنگره به صورت دو روزه شامل سخنرانیهای مختلفی در زمینه کاربرد لیزر در حیطه اورولوژی ، بررسی بیماریهای پوست و بیماریهای زنان اختصاص داده شده و مخاطبین این کنگره همکاران اورولوژی ، متخصصین زنان ، پوست و همچنین پزشکان عمومی خواهند بود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: حیطه ی درمانی لیزر در حال پیشرفت است و خوشبختانه بیمارستان شهدای تجریش در زمینه عمل های ترمیمی اورولوژی، استفاده لیزر در تنگی های مجرا و تنگی گردن مثانه، کاربرد لیزر در اورولوژی اطفال خدمات بسیاری را به بیماران ارائه می دهد.

وی گفت: سعی شده در این کنگره از حضور اساتید برجسته کشور که در این حوزه فعالیت می کنند بهره مند شویم و تجربیاتشان را در اختیار همکاران قرار دهیم.

دکترعلامه عنوان کرد: هدف این است که روش های استفاده از  لیزر را  به عنوان یک درمان جدید که در حال گسترش است را استاندارد سازی کنیم و این روش را با درمانهایی که قبل از لیزر وجود داشته مقایسه کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر خیلی از درمانها به سمتی رفته اند که لیزر را به عنوان استاندارد طلایی درمان قرار داده اند به عنوان مثال در سنگ شکنی های حالب درمان انتخابی اش، استفاده از لیزر است و در  عملهای پروستات  تا یک زمانی کسی توجه به لیزر نمی کرد اما در حال حاضر لیزر به عنوان یک انتخاب خوب در برخی از بیماران معرفی شده  است

دکتر علامه اظهار داشت: زمانی لیزر را فقط برای کسانی استفاده می کردند که به دلیل مشکلات انعقادی که  خونریزی در انها زیاد بود استفاده از روشهای دیگر چالش برانگیز بود ولی الان در بسیاری از بیماری ها و  حتی در چاپ جدید کتب رفرنس رشته اورولوژی  بعنوان یک انتخاب درمانی مناسب قرار گرفته است.

این هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: حیطه ی درمانی لیزر در حال پیشرفت است و خوشبختانه بیمارستان شهدای تجریش در زمینه عمل های ترمیمی اورولوژی، استفاده لیزر در تنگی های مجرا و تنگی گردن مثانه، کاربرد لیزر در اورولوژی اطفال خدمات بسیاری را به بیماران ارائه می دهد.

 


١٢:٣٥ - سه شنبه ٩ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٣٩٤٢٤    /    تعداد نمایش : ١٤٦٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.