سه شنبه ١٤ تير ١٤٠١ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری آغازبکار کرد/بازدیدمعاون امور بهداشتی از مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری

 متخصص عفونی و فلوشیپ بیماریهای عفونی در بیماران مبتلا به نقص ایمنی ریه مركز پزشكي دکتر مسيح دانشوري از آغاز به کار مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری همه روزه در محل درمانگاههای این مرکز خبر داد.

دكتر پیام طبرسی هدف از راه اندازی این مرکز مشاوره را افزایش هشدار دهنده ی نرخ رشد ایدز در ایران و نیز افزایش این بیماری در میان جوانان، زنان و همچنین کودکان دانست و افزود: با توجهبه اهميت موضوع مراقبت از بيماران مبتلا به ايدز،‌ بيماري‌هاي آميزشي، رفتاري و همچنین موارد اعتياد تزريقي بر آن شدیم تا مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری را در  بیمارستان دکتر مسیح دانشوری راه اندازی نماییم.

این متخصص عفونی اظهار داشت: افراد  HIV/ AIDS، خانواده افراد  HIV/ AIDS، داوطلبين مشاوره و آزمایش، افراد با سابقه بيماريهاي آميزشي، افراد تماس يافته با خون و يا ترشحات آلود، افراد و گروههای مراجعه کننده جهت آموزش مانند دانشجویان گروه های هدف این مرکز مشاوره می باشند.

دکتر طبرسی درباره خدمات قابل ارائه در این مرکز مشاروه تصریح کرد: پذیرش و تشکیل پرونده برای افراد جدید اچ آی وی مثبت، ارزیابی و مراقبت بالینی و پاراکلینیک مبتلایان، ارائه دارو و وسایل کاهش آسیب به مبتلایان، ارائه آموزش و مشاوره لازم به خانواده و اطرافیان مبتلایان، ارائه مشاوره به مراجعین، انجام تست سریع تشخیصی برای افرادی که با مشاوره داوطلبانه مناسب انجام آزمایش هستند، ارجاع افراد جهت آزمایشهای تشخیصی و دوره ای به آزمایشگاه، ارائه مشاوره و پیشگیری دارویی به افراد با مواجهات پر خطرشغلی و غیر شغلی از خدماتی می باشد که در این مرکز مشاوره قابل ارائه است.

شایان ذکر است مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری هر روز صبح از ساعت8 لغایت 13:30 در محل درمانگاه ها دایر می باشد وآموزش، مشاوره و آزمایش محرمانه و رایگان با سرعت تشخیصی بالا به منظورتشخیص اچ‌ آی وی، خدمات كاهش آسیب های ناشی از اعتیاد در این مراكز ارائه می گردد.

 معاون امور بهداشتی از مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری بازدید کرد

ششم آذرماه، دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه از کلینیک مشاوره رفتاری مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوریبازدید و از نزدیک امکانات و روند ارائه خدمات مشاوره و درمان به بیماران HIVمثبت را ارزیابی کرد.

در این بازدید که در حاشیه نشست مشترک معاونت امور بهداشتی و مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری صورت پذیرفت، وضعیت بخشهای مراقبت ویژه و اتاق ایزوله تنفسی بیمارستان جهت پذیرش احتمالی بیماران عفونی تنفسی نظیر آنفلوانزا نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است نشست مشترک معاونین امور بهداشتی دانشگاه و مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر در خصوص آزمایشگاه سل و ایدز انجام شد. در این نشست که با حضور دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه، دکتر جماعتی قائم مقام رئیس مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، دکتر طبرسی معاون آموزشی مرکز، دکتر فرنیا معاون پزوهشی مرکز، دکتر سید مهدی مسئول آزمایشگاه مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، دکتر سربازی مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری ها معاونت امور بهداشتی، دکتر باطبی  سرپرست گروه مبارزه با بیماریهای واگیر، دکتر پاشایی کارشناس مسئول آزمایشگاه معاونت امور بهداشتی، دکتر بیات کارشناس برنامه سل و جذام و مهندس حریری رئیس گروه سلامت کار برگزار شد، راهکارهای مختلف ارتقاء فرایند ارزیابی و تشخیص بیماری های سل و ایدز در جمعیت تحت پوشش دانشگاه بررسی شد.

همچنین، در این نشست مقرر شد به منظور تسریع در انجام فرایند تشخیص بیماری HIV، هر دو آزمایشگاه تشخیصی دانشگاه واقع در مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری و مرکز جامع سلامت شهید جعفری، آزمایشات تشخیص ایدز را انجام دهند و با توجه به اعلام آمادگی مرکز مشاوره بیماری های رفتاری مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، از این پس کلیه مراکز سلامت جامعه و بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه می توانند بیماران HIVمثبت را جهت ادامه درمان به مرکز مذکور ارجاع دهند.

لازم به توضیح است مرکز مشاوره مذکور از مهرماه سال جاری با توجه به افزایش هشدار دهنده نرخ رشد ایدز در ایران، افزایش این بیماری در میان جوانان، زنان و کودکان، اهميت موضوع مراقبت از بيماران مبتلا به ايدز،‌ بيماري‌هاي آميزشي، رفتاري و همچنین موارد اعتياد تزريقي در طبقه سوم درمانگاه های مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری شروع به کار نموده است.  آموزش، مشاوره و آزمایش محرمانه و رایگان با سرعت تشخیصی بالا (حداکثر زمان 20 دقیقه) به منظور تشخیص اچ‌ آی وی، خدمات كاهش آسیب های ناشی از اعتیاد و ارائه وسایل پیشگیرانه از جمله خدماتی است كه در این مراكز ارائه می‌گردد.

خبرنگار: امینیان-احمدی زاده

 


١٠:٠٥ - سه شنبه ٩ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٣٩٤١٧    /    تعداد نمایش : ١٣٩٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.