سه شنبه ١٤ تير ١٤٠١ - 
1 2 3 4
 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح آموزش، معاینه و وارنیش فلورایدتراپی دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارس

 دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه از اجرای طرح آموزش، معاینه و وارنیش فلورایدتراپی  دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارسبرای دومین سال متوالی خبرداد.

دکتر عرشی در خصوص اجرای طرح آموزش، معاینه و وارنیش فلورایدتراپی دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارس تحت پوشش دانشگاه اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح مذکور در طی شش سال متوالی و در هر سال تحصیلی دو بار جهت دانش آموزان مقطع ابتدایی انجام خواهد شد. این طرح برای دومین سال در کلیه مدارس مقطع ابتدایی تحت پوشش دانشگاه به مورد اجرا گذارده شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه در ادامه به نحوه ارائه خدمات در خصوص این برنامه پرداخت و گفت: مرحله اول اینطرح در سال تحصیلی 96-95، توسط مراقبین سلامت پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت، بهورزان، کاردانهای بهداشت دهان، رابطین بهداشت علاقه مند و آموزش دیده به عنوان نیروهای مجری طرح در مدارس و با همکاری مراقبین سلامت شاغل در مدارس از ابانماه تا اوایل دیماه سالجاری جهت 000/410 دانش آموز مقطع ابتدایی در حال اجرا می باشد.

دکتر عرشی اضافه کرد: بهترین رده سنی استفاده از وارنیش فلوراید رده سنی 6 تا 14 سال می باشد. در این زمان رویش دندانهای شیری و دائمی اتفاق افتاده و فلوراید می تواند روی مینای دندان اثر گذارده و آن را در برابر پوسیدگی مقاوم کند.

معاون امور بهداشتی در بخش دیگری به روش استفاده از وارنیش فلوراید پرداخت و گفت: ابتدا برگه‌های راهنمای نحوه اجرای طرح و فرم رضایت نامه در اختیار والدین دانش آموزان قرار می‌گیرد. سپس در موعد مقرر دانش آموزان پس از خوردن صبحانه، مسواک زده و به مدرسه مراجعه می نمایند. در مرحله بعد نیروهای اجرایی پس از خشک کردن دندانهای دانش آموز، پک های تک نفره وارنیش فلوراید را با برسهای مخصوص به روی سطوح دندانی آنان می مالند، وارنیش به صورت ترکیب غلیظ چسبناکی می باشد که بر روی سطح دندانها مثل لاک قرار می گیرد.

در پایان معاون امور بهداشتی دانشگاه اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح شاهد کاهش پوسیدگی دندانها در این گروه سنی باشیم.

خبرنگار: مهدیه احمدی زاده


١٠:١١ - سه شنبه ٩ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٣٩٤٠١    /    تعداد نمایش : ١٣٨٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.